President Santokhi: “De strijd gaat tussen het goede tegen het kwade”

“De strijd op 25 mei 2025 gaat tussen het goede en het kwade. U weet inmiddels hoe het kwade eruit ziet. Wat hun beleid voorstelt. U weet nu ook wat het goede inhoudt. Stap voor stap gaan wij voort op het pad van duurzame groei en ontwikkeling.” Zo classificeerde president Chan Santokhi, die tevens voorzitter is van de VHP, de strijd in aanloop naar de verkiezingen. 

Volgens hem staat de VHP voor goed bestuur en regeren op basis van wet en recht. “Maar u ziet ook wat de andere partijen doen”, sprak Santokhi in het weekend te Commewijne. Volgens hem hebben de andere politieke partijen een geschiedenis van stelen en roven van grond.

“Het zijn er meerdere, en een lid heeft op het podium gezegd: “Als we na aan de macht komen, gaan we het staatsbesluit intrekken. Wat hij daarmee bedoelt, is dat hij weer de vrije hand wil hebben om jullie grond af te nemen, om jullie grond te stelen en te roven. Dat is wat ze willen. Maar één ding kan ik zeggen: wij gaan door met regeren na 25 mei 2025”, sprak Santokhi al eerder. 

Vanaf het aantreden van de regering Santokhi-Brunswijk is grondbeleid een groot probleem. De VHP heeft lange tijd grondconversie beloofd aan haar achterban. In de Nationale Assemblee is de behandeling van de ontwerpwet nadere wijziging van het Decreet Uitgifte Domeingrond op verschillende momenten vastgelopen. Vooral op de grootte van de grondconversie is er steeds enorme kritiek.

De oppositie heeft ook kanttekeningen. Maar vooral tussen de VHP en ABOP is er onenigheid. In het weekend liet Santokhi echter weten dat de VHP vastberaden is om door te gaan. “We gaan door met het goede werk.”

error: Kopiëren mag niet!