De rechtbank Amsterdam heeft vandaag, vrijdag 11 april, de 21-jarige Shairone S. veroordeeld tot veertien jaar cel voor het doodschieten van Bigidagoe. De rapper werd in februari vorig jaar geraakt in zijn hart, lever en nier. Hij overleed kort daarna aan zijn verwondingen.
De rechter noemt de “lichtvaardige wijze” waarop S. naar het vuurwapen heeft gegrepen “schokkend”.
S. moet de nabestaanden van de rapper een schadevergoeding van ruim 82.000 euro betalen.
De 26-jarige Danzel Silos, beter bekend als rapper Bigidagoe, overleed in de vroege ochtend van 25 februari 2024. Na afloop van een feest in de buurt van station Amsterdam Sloterdijk raakte hij betrokken bij een opstootje.
S. bekende eerder al dat hij schoot op de groep waarin Silos zich bevond. Na een ruzie loste hij vier schoten met een wapen dat hij van een vriend had gekregen. Silos werd geraakt in zijn hart, lever en nier en overleed kort daarna aan zijn verwondingen.
Uit afgeluisterde gesprekken bleek dat Bigidagoe niet het doelwit was. De persoon op wie de schoten waren gericht, stond achter de rapper. Een ruzie om een ketting was de aanleiding voor de schietpartij.