Bolsonaro, oud-president Brazilië, noemt uitspraak tegen Le Pen ‘gerechtelijk activisme’

Voormalig Braziliaans president Jair Bolsonaro zei tegen persbureau Reuters, dat een rechterlijke uitspraak die de Franse extreemrechtse leider Marine Le Pen verbiedt om gedurende vijf jaar een openbaar ambt na te streven, ‘links gerechtelijk activisme’ is.

Le Pen werd maandag veroordeeld voor verduistering in een baanbrekende uitspraak die haar uit de presidentsrace van 2027 gooide, tenzij ze een hoger beroep wint.

“Deze uitspraak is duidelijk links rechterlijk activisme. Waar rechts aanwezig is, zullen links en het systeem eraan werken om hun tegenstanders uit het spel te krijgen”, zei Bolsonaro in een interview.

“Hier en in Frankrijk is dit pure lawfare. Het lijkt erop dat deze beweging zich over de hele wereld verspreidt. Links heeft een gemakkelijke manier gevonden om zichzelf aan de macht te houden door middel van rechterlijk activism.”

Bondgenoten in Frankrijk en extreemrechtse leiders in Europese landen, waaronder Italië, Spanje en Nederland, sloten zich aan bij het veroordelen van de uitspraak als rechterlijke overmacht.

error: Kopiëren mag niet!