De radicaal-rechtse Franse politica Marine Le Pen gaat in beroep tegen de uitspraak van de rechtbank in Parijs om het verduisteren van Europees overheidsgeld.
Ze werd maandag veroordeeld tot een celstraf van vier jaar, waarvan twee jaar voorwaardelijk. Ze hoeft niet de cel in, maar mag haar straf uitzitten met een enkelband.
De leider van de nationalistische Rassemblement National (RN) wordt bovendien vijf jaar lang ‘onverkiesbaar’ en is daarmee uitgesloten van deelname aan de presidentsverkiezingen van 2027. Dat is de straf nadat ze schuldig is bevonden aan het verduisteren van Europees overheidsgeld. Ook moet ze een boete betalen van 100.000 euro.
Le Pen had de rechtszaal al verlaten voordat de rechter het hele vonnis had voorgelezen. ,”We gaan in beroep”, kondigde de advocaat van Le Pen later op de dag aan.
Als Europarlementariër heeft Le Pen geld dat bedoeld was om assistenten in het Europees Parlement te betalen, gebruikt voor de betaling van partijmedewerkers in Frankrijk. Le Pen heeft de beschuldigingen altijd ontkend, maar de rechtbank sluit de mogelijkheid van een administratieve fout uit.