Ronnie Brunswijk heeft kritiek geuit op de houding van Ingrid Bouterse, de weduwe van de recent overleden Desi Bouterse. Volgens Brunswijk gedraagt zij zich niet zoals van een weduwe verwacht mag worden, maar danst zij er vrolijk op los. In een opmerkelijke speech benadrukt Brunswijk het belang van respect en eerbetoon aan de nalatenschap van overleden dierbaren.
Volgens hem maakt zij misbruik van haar overleden man door zijn foto te gebruiken voor propaganda. Brunswijk benadrukt dat wanneer iemand overlijdt, men zich hierin moet berusten.
Hij vergelijkt haar gedrag met de tradities bij de marrons, waar een weduwe rouwt om haar overleden man. In plaats van te rouwen, zou Ingrid Bouterse zich echter vrolijk gedragen en “overhuppelen” als een weduwe.
Brunswijk waarschuwt mensen om zich niet te laten misleiden en roept op tot respect voor de overledene en zijn nalatenschap.