Mariah Carey heeft de rechtszaak over het auteursrecht op haar kersthit All I Want for Christmas gewonnen.
Countryzanger Andy Stone daagde Carey twee jaar geleden voor de rechter omdat ze de tekst uit een lied van hem zou hebben gekopieerd. Stone bracht zijn gelijknamige lied in 1989 uit onder de artiestennaam Vince Vance & The Valiants. Het nummer stond in de jaren negentig meermaals op de Billboard-lijst Hot Country Songs.
Careys All I Want for Christmas verscheen vijf jaar later op de hitlijsten van 26 landen. Ze verdient nog veel geld aan het nummer.
De countryzanger beweert dat zowel de tekst als de akkoorden van zijn lied voor meer dan 50 procent overeenkomen met de kersthit van Carey. Stone eiste daarom een schadevergoeding van 20 miljoen dollar (omgerekend bijna 18,5 miljoen euro).
De rechter in Los Angeles oordeelde woensdag dat het lied van Stone niet genoeg overeenkomt met die van Carey om te kunnen spreken van plagiaat. De liedjes zouden allebei “kersclichés” bevatten die vaker voorkomen in soortgelijke liedjes. Het was de tweede rechtszaak die Stone tegen de zangeres heeft aangespannen.