Opmerkelijk – Vermist meisje (6) Zuid-Afrika door moeder verkocht aan medicijnman

Zuid-Afrika is in de ban van de mysterieuze verdwijning van een 6-jarig meisje. Ze zou voor een gering bedrag door haar moeder zijn verkocht aan een traditionele medicijnman. Gevreesd wordt dat ze het land per boot is uitgesmokkeld. Vorig jaar februari werd er voor het laatst een teken van leven vernomen van de 6-jarige Joshlin Smith, in de buurt van haar ouderlijk huis vlakbij Kaapstad. Van het ene op het andere moment leek ze wel in rook te zijn opgegaan.

Nu staan de moeder van Smith, haar partner en een gezamenlijke vriend voor de rechter op verdenking van betrokkenheid bij haar verdwijning. Ze worden ervan verdacht Joshlin te hebben verkocht aan een medicijnman in West-Afrika. Die zou wel interesse hebben gehad in het meisje vanwege haar heldergroene ogen en lichte huidskleur.

Een pastoor had de moeder van Joshlin een jaar voor haar verdwijning al eens horen zeggen dat ze van haar kinderen af wilde voor een bedrag van ongeveer 1000 euro per persoon. Sterker nog, vanwege haar penibele financiële situatie zou ze zelfs bereid zijn geweest een bedrag van amper 250 euro te accepteren.

Tegen een toenmalige vriendin vertelde ze dat ze haar dochter had verkocht aan een ‘sangoma’, een Zuid-Afrikaans woord voor een traditionele geneesheer. Sangoma’s geloven in een connectie tussen aarde en de geestenwereld. Zij gebruiken die connectie om ziekten te diagnosticeren en te genezen. Wat zo’n sangoma van plan zou zijn met Joshlin, werd tijdens de rechtszaak niet duidelijk.

De zaak tegen de drie verdachten wordt eind deze maand hervat.

error: Kopiëren mag niet!