Varkensboeren op Barbados in financiële problemen door goedkoop varkensvlees uit Suriname

Lokale varkensboeren worden geconfronteerd met ernstige financiële uitdagingen nu geïmporteerd varkensvlees, met name uit Suriname, de markt blijft domineren, waarschuwt James Paul, CEO van de Barbados Agricultural Society (BAS), aldus Barbados Today.

Paul beschreef de situatie als een crisis voor de varkensindustrie, waarbij kleinschalige boeren moeite hebben om hun vee te verkopen en duizenden dollars verliezen.

“We kunnen niet toestaan ​​dat handelsovereenkomsten onze lokale varkensvleesindustrie vernietigen”, zei hij. “Dit gaat over het beschermen van de bestaansmiddelen van Barbadiaanse boeren die worstelen om te overleven in een toch al uitdagende economische omgeving.”

Paul zei ook, dat de beschikbaarheid van goedkoop geïmporteerd varkensvlees uit Suriname de industrie schaadt en als er niets aan wordt gedaan, zal de situatie verslechteren.

Paul legde uit dat vanwege gunstige importheffingen en lagere productiekosten in Suriname, geïmporteerd varkensvlees tegen concurrerende prijzen wordt verkocht, waardoor het voor lokale boeren extreem moeilijk is om te concurreren.

De BAS heeft de overheid opgeroepen om in te grijpen en heeft aangedrongen op sterkere bescherming voor lokale boeren en meer verantwoording van importeurs.

error: Kopiëren mag niet!