Surinamers in Flevoland weten amper van kans op verblijfsvergunning

Uit een recente uitzending van Omroep Flevoland blijkt dat veel Surinamers in deze Nederlandse provincie,niet op de hoogte zijn van de mogelijkheid om een verblijfsvergunning aan te vragen.

Deze regeling, bedoeld voor Surinamers die voor 1991 in Nederland zijn komen wonen, biedt hen de kans om hun verblijfsstatus te legaliseren. Desondanks bereikt deze informatie lang niet iedereen, waardoor velen kansen mislopen.

De uitzending benadrukt het belang van betere voorlichting, zodat meer mensen gebruik kunnen maken van deze regeling. Lokale organisaties en overheden worden opgeroepen om actiever te communiceren over de mogelijkheden.

Voor veel Surinamers kan een verblijfsvergunning namelijk een grote impact hebben op hun dagelijks leven, bijvoorbeeld op het gebied van werk, huisvesting en toegang tot zorg.

error: Kopiëren mag niet!