BiZa-directeur Eskak: “Er is geen enkele wettelijke grondslag om iemand van het passief kiesrecht uit te sluiten” 

Volgens directeur Nasier Eskak van Binnenlandse Zaken, (BiZa) zou het goed zijn om een discussie op gang te brengen over welke personen, gezien hun functie, beperkingen zouden moeten hebben in hun deelname aan politieke campagnes.

“Personen in bepaalde posities moeten zich bewust zijn van de uitdaging om actief deel te nemen aan politieke campagnes en tegelijkertijd hun verantwoordelijkheden in het verkiezingsproces op onpartijdige wijze uit te dragen.” 

Volgens Eskak is er geen enkele wettelijke grondslag om iemand van het passief kiesrecht uit te sluiten. Dit betekent dat iedereen zich kandidaat mag stellen voor de verkiezingen. 

“In het kader van het organiseren van eerlijke, objectieve, neutrale en onpartijdige verkiezingen, waarvoor ons land zowel internationaal als regionaal wordt geroemd, is het echter belangrijk om kritisch te kijken naar de functies en posities die invloed kunnen hebben op de integriteit en het onpartijdige verloop van het verkiezingsproces”, sprak Eskak tegenover ABC. 

Volgens hem is een zorgpunt bijvoorbeeld het feit dat politieke kandidaten die worden afgewezen, in beroep kunnen gaan bij de president, die zelf ook kandidaat is en campagne voert.

“Dit kan de objectiviteit en onpartijdigheid van het proces in twijfel trekken. Als jonge natie hebben we een grote ontwikkeling doorgemaakt, van een kleine politieke representatie naar een volwaardig kiesstelsel. Bij de ontwikkeling van het kiesstelsel is er mogelijk onvoldoende rekening gehouden met potentiële beperkingen voor kandidaten. Terwijl de regels voor kiezers duidelijk zijn vastgelegd, zou er meer aandacht moeten zijn voor de invloed van politieke betrokkenheid op de organisatie van verkiezingen.” 

Volgens Eskak is het van groot belang dat deelname aan politieke campagnes niet leidt tot de indruk dat verkiezingen partijdig verlopen of dat er sprake is van bevoordeling.

“Verkiezingen moeten volledig objectief, neutraal, onpartijdig, eerlijk en transparant georganiseerd worden. Daarom is het cruciaal dat de personen die deze processen beheren zo min mogelijk verbonden zijn aan politieke activiteiten, om ruis en mogelijke beïnvloeding in de organisatie van de verkiezingen te voorkomen.”

error: Kopiëren mag niet!