Surinamers vinden VS-invasie in Venezuela in 2025 onwaarschijnlijk

Uit een recente online poll van Dagblad Suriname blijkt dat 57% van de deelnemers (681 stemmen) een invasie van de Verenigde Staten (VS) in Venezuela in 2025 onwaarschijnlijk vindt. 

Daarentegen denkt 43% (507 stemmen) dat zo’n invasie waarschijnlijk is. In totaal deden 1.188 Surinamers mee aan de peiling.

De uitkomst laat zien dat een meerderheid van de respondenten een militaire interventie door de VS in het buurland Venezuela niet verwacht. De verdeelde mening onder de deelnemers weerspiegelt echter ook de onzekerheid over de geopolitieke spanningen in de regio en de rol van de VS daarin.

Venezuela, dat al jaren kampt met economische en politieke crises, blijft een gevoelig onderwerp in de internationale politiek. De peiling onderstreept dat Surinamers zich bewust zijn van de complexiteit van de situatie, maar over het algemeen sceptisch zijn over een directe militaire actie door de VS.

error: Kopiëren mag niet!