De wekelijkse termijndeposito (TD) veiling van de Centrale Bank van Suriname onder de algemene banken heeft deze week een geldhoeveelheid van SRD 1 miljard opgehaald en tijdelijk vastgebonden.
Opmerkelijk deze week is de verdere daling van de rentes van de drie TD-instrumenten, te weten de 1-weekse-, 1-maandse- en 3-maandse TD’s.
De rente van de 1-weekse TD is deze week met 0,9 procentpunt verder gedaald naar 6 procent. De rentes van de 1-maandse- en 3-maandse TD’s zijn deze week voor het eerst onder de 10 procent gedoken. De rente van het 1-maandse TD is van 10,1 procent gedaald naar 7,9 procent, en die van de 3-maandse TD is gedropt van 10 procent naar 8,1 procent.
De deelnemende algemene banken hebben deze week in totaal veel meer aangeboden dan het aangekondigde veiling volume van SRD 1 miljard. In totaal hebben de banken SRD 1.150 miljoen aangeboden verspreid over de drie TD-instrumenten. Het aangekondigde veiling volume van SRD 1 miljard is volledig toegewezen.