De Spaanse Nationale Politie heeft op de Atlantische Oceaan een zeiljacht onderschept dat meer dan 600 kilo cocaïne vervoerde. Twee opvarenden zijn gearresteerd en naar de haven van het eiland Tenerife gebracht. Het jacht was in Polen geregistreerd, aldus berichten de Policia de Canarias en de Policia Nacional.
De operatie begon nadat de Spanjaarden informatie kregen over het drugstransport, waarschijnlijk van de Drug Enforcement Administration (DEA).
Ook Franse inlichtingendiensten die werken in het Caribisch gebied en de Britse National Crime Agency hebben meegedaan aan het onderzoek. In een eerder stadium werd de exacte locatie van het schip achterhaald, dat toen was aangemeerd bij een niet nader genoemd Caraïbisch eiland.
Een eenheid van de Spaanse Nationale Politie heeft het zeiljacht op volle zee geënterd, op bijna 1.500 kilometer westelijk van Tenerife. De 600 kilo cocaïne was verdeeld over 19 balen.
Het is overigens onduidelijk waarom de operatie plaatsvond onder de naam operatie “Paramaribo”.