Nu de regio Berbice in Guyana op het punt staat om zich enorm te ontwikkelen, is president Irfaan Ali er vast van overtuigd dat de plannen voor de voorgestelde diepwaterhaven daar moeten worden voortgezet.
“Je moet die diepwaterhaven bouwen, dat is onderdeel van het plan”, zei het staatshoofd tijdens een optreden zondag in de podcast Energy Perspectives, zo bericht OilNow.
Afgelopen augustus besprak de regering van Guyana plannen voor de ontwikkeling van een enorme diepwaterhaven in Berbice. De haven is bedoeld om de handel te verbeteren, de verzendkosten te verlagen en te integreren met de handelsroutes van Noord-Brazilië.
Volgens Ali zullen deze investeringen de regio overspoelen wanneer de brug tussen Suriname en Guyana wordt gebouwd. Er wordt een stadion gebouwd en binnenkort wordt er een winkelcentrum gebouwd. Er is ook een plan voor een transmissielijn voor de verkoop van elektriciteit van een potentiële tweede gascentrale op de locatie.
Er is nog geen definitieve tijdlijn voor de haven, die aan de monding van de Berbice-rivier zal worden gesitueerd.