Op 30 januari 1920 richtte Jujiro Matsuda (1875-1952) Toyo Cork Kogyo op, een bedrijf dat kurk maakte, in Hiroshima, Japan; iets meer dan tien jaar later produceerde het bedrijf zijn eerste auto en veranderde uiteindelijk zijn naam in Mazda.
In 1931 lanceerde het bedrijf de Mazda-Go, een driewielig voertuig dat leek op een motorfiets. De auto-ontwikkelingsplannen van het bedrijf werden stopgezet tijdens de Tweede Wereldoorlog en het bombardement op Hiroshima.
In de jaren 50 begon Mazda met het maken van kleine, vierwielige vrachtwagens. Het bedrijf lanceerde zijn eerste personenauto, de R360 Coupé (zie foto), in 1960 in Japan. In 1978 debuteerde de Mazda RX-7, een betaalbare, “piekpresterende” sportwagen.
In 2009 vierde Mazda het 20-jarig jubileum van de MX-5 Miata, waarvan de verkoop toen bijna 900.000 exemplaren had bereikt en die bijna 180 belangrijke autoprijzen had gewonnen.